בלוקל-רביד – בניה שומרת סביבה


בלוקל-רביד מייצרת את הבלוקים הירוקים ביותר בשוק הישראלי ויש להם הוכחות תקניות לכך.

היתרונות הסביבתיים שלהם מתמשכים לאורך כל מחזור חייהם. זה מתחיל כבר בתהליך ייצור חומרי הגלם, ממשיך ביצורם בבלוקל, נמשך בשירותם את המבנים ודייריהם ונגמר בסוף מחזור חייהם, בזמן הצורך למחזרם.
בבלוקל-רביד אנחנו מאמינים שלהיות ירוק זה לא רק להתייחס להשפעות של פעולתנו על כדור הארץ אלא גם בבחירה לפעול לצמצום הפגיעה בסביבה ליצור ולייצר מוצרי בנייה בריי-קיימא על מנת שנוכל לחיות ולהתקיים כאן עוד שנים רבות. פעולתה של בלוקל-רביד בתחום מוצרי הבניה הירוקים תורמת ותמשיך לתרום לפיתוח וקידום הבניה הירוקה בישראל.


רואים רחוק – בונים ירוק

הערכה סביבתית של מחזור החיים למוצר – LCA – Life Cycle Assessment

מוצרים בכלל ומוצרי בניה בפרט משפעים במחזור חייהם רבות על הסביבה בה אנו חיים. עם התפתחות תחום הקיימות והבניה הירוקה עלה צורך לבדוק באופן מדעי וברור את ההשפעות הסביבתיות של מוצרים שונים. לשם כך נכתבה באירופה סדרת תקנים ירוקים שאומצה על ידי הקהילה הבינלאומית ובניהם תקני ISO 14025 ו- 14040 ISO.

 
בבלוקל-רביד הבנו ש – LCA הוא הכלי המהימן ביותר להערכת התפקוד הסביבתי של המוצרים שלנו. ולכן, מיד עם אימוצם של התקנים הירוקים הבינלאומיים על-ידי התקינה הישראלית העמידה בלוקל-רביד את מוצריה לבחינה לצורך קבלת הצהרת מחזור חיים. בלוקי הפומיס של בלוקל רביד הם המוצרים הראשונים בישראל שקיבלו הצהרת מחזור חיים – LCA בהתאם לכללי התקינה הישראלית והבינלאומית.

 
ואכן לבלוקי הפומיס של בלוקל-רביד יתרון סביבתי משמעותי ומוכח – תוצאות בדיקת תקניות השוואתית הניתנות במספרים מוחלטים, מראות שבלוקי הפומיס של בלוקל-רביד ירוקים בהרבה מבלוקי ה – "YTONG". היתרונות מתבטאים בתחמי החיסכון באנרגיה, בתרומה הבלתי רצויה להתחממות כדור הארץ, להגדלת החור באוזון וביצירת ערפיח קיצי באזורים מיושבים.

לקריאת מחקר ה – LCA המלא על בלוקי הפומיס של בלוקל-רביד לחצו כאן


אז למה הבלוקים שלנו הכי ירוקים:

  • זה מתחיל בחומרי הגלם – האגרגטים הקלים המרכבים את הבלוקים שלנו נוצרו על-ידי "אימא אדמה" לפני מאות אלפי שנים. הפומיס שלנו מופיע בטבע בגודלו ובצורתו הסופית כפי שהוא נדרש לתערובת בטון הבלוקים כך שנחסכת פעולת הגריסה – חסכון גדול באנרגיה ובפליטות מזהמות כ-2CO. את הפומיס שלנו אוספים מעל פני האדמה ולכן אין צורך בחציבה ובפגיעה בטבע והצמנט שבו אנחנו משתמשים הוא איכותי ביותר ואינו מכיל אפר פחם.
  • גם הייצור יותר ירוק – הייצור מתבצע ביעילות אנרגטית. החשמל נצרך בכמות סבירה למוכנות היצור. האשפרה טבעית או בעזרת אדי מים המיוצרים בעזרת מחולל קיטור הפועל ביעלות גבוהה בעזרת גז בישול. גם גזי ה -2CO הנפלטים מוזרמים בצורה מבוקרת לחדרי האשפרה לצורך ניצולם לחיזוק הבלוקים. בנוסף במפעל בלוקל-רביד אין ארובה! כל מי עיבוי האדים בחדרי האשפרה נאספים וממחוזרים לשימוש חוזר.
  • מפחיתים את השימוש באנרגיה – קירות מבנה הבנויים בבלוקי בלוקל-רביד הינם קירות הבלוקים הטובים ביותר בשילוב המסה התרמית בבידוד התרמי. שילוב אופטימלי זה מבטיח "נוחות תרמית" לדיירים גם בקיץ וגם בחורף, תוך צמצום הצורך בהפעלת מערכות קירור או חימום הבית ובכך מוקטן השימוש באנרגיה. מסתם הנכונה של הבלוקים תורמת גם להגברת ה"נוחות האקוסטית". היותם של הבלוקים עשויים מצמנט בשילוב כושר יבושם המהיר מבטיחה מניעת מפגעים סביבתיים כצמיחת גידולים טפיליים (עובש, פטריות ואצות) על גבי קירות המבנה.
  • ממחזרים – הבלוקים שלנו עשויים בטון צמנטי וחצצים טבעיים. הרכב זה מאפשר למחזרם לחלוטין בסוף ימי חייהם תוך גריסתם ושימוש בחומרים המתקבלים לייצור מחדש של חומרי בניה.

כל מוצרי-בלוקל רביד הינם בעלי תו ירוק של מכון התקנים הישראלי והמשרד לאיכות הסביבה.