תכנון בית עם בלוקל רביד

ברוכים הבאים למחלקת האדריכלים והמהנדסים של חברת בלוקל-רביד. בדף זה ניתן למצוא מידע מקצועי וכלי עזר על מנת לאפשר לך לתכנן ולבחור עבור לקוחותיך את הבלוקים המתאימים ביותר ואת הדרכים לשלבם במבנה בצורה היעילה והמקצועית ביותר.
מחלקת האדריכלים והמהנדסים מעניקה פתרונות תכנון מתקדמים ומשקיעה רבות בפיתוח מוצרים חדשים, בשימוש בטכנולוגיה מתקדמת והענקת כלים ושירות מקצועי לתכנון הבית בצורה היעילה ביותר. כל זאת בדגש על איכות ומקצועיות.
אנו עומדים לשירותכם, בכל שאלה למתן מענה מקצועי ומהיר.


חדש מבית בלוקל-רביד – מחשבון לחישוב תכונות קירות מבנים

לאחרונה פיתחנו עבורכם מחשבון אינטרנטי לחישוב תכונות קירות המבנה. בעזרת המחשבון ניתן לחשב: תכונות תרמיות מדויקות של קירות המבנה תוך השוואתם לדרישה שבתקן, הערכה של תכונות אקוסטיות עבור קול נישא באוויר, תרומת הקירות לתכונות האנרגטיות של מבני מגורים והערכת הניקוד לבנייה ירוקה למגורים על-פי תקן 5281.

המחשבון מאפשר לך להדפיס את חישוב הקיר שתוכנן. ניתן להשתמש ולהגיש חישוב זה לוועדות תכנון ובניה, או כל גורם אחר החפץ בכך.

לכניסה למחשבון לחצו כאן

לצפייה בדף דוגמא לחישוב תכונות הקיר לחצו כאן.


בידוד תרמי
התנאים האקלימים בישראל דורשים תכנון חכם ונכון כדי להגיע לנוחות תרמית אידיאלית. את איכות הבידוד התרמי של הבית ייקבע גובה ה – TTC – קבוע זמן תרמי. ככל שה – TTC של רכיב הבניה גבוהה יותר כך מתרסנות תנודות הטמפרטורה שבתוך הבית. התוצאה הסופית היא שיפור הנוחות התרמית בתוך המבנה תוך צמצמום משמעותי בצריכת אנרגיה. תכנון בעזרת מוצרי בלוקל-רביד יתרום רבות ליצירת נוחות תרמית גבוהה עבור דיריי הבית.

לקריאה נוספת בנושא בידוד תרמי ותכונות תרמיות של קירות לחצו כאן.


בניה ירוקה
התחממות גלובלית, זיהום אוויר ומיעוט בשטחי בניה מעלים שוב את הצורך בתכנון אדריכלות ירוקה, כזו שתעשה שימוש נכון בחומרי גלם באופן שלא יפגע בסביבה.

חברת בלוקל-רביד, הייתה הראשונה בארץ שחקרה את מוצריה ע"פ תקן LCA, תקן בינלאומי הבודק את מחזור החיים של המוצר. כיום מייצרת בלוקל-רביד מוצרי בניה שקיבלו הצהרת מחזור חיים – LCA בהתאם לכללי התקינה הישראלית והבינלאומית. בנוסף מוצרי בלוקל-רביד בעלי בתו ירוק ממכון התקנים הישראלי והמשרד לאיכות הסביבה.

לקריאה נוספת בנושא בניה ירוקה והצהרת מחזור חיים – LCA לחצו כאן.


בידוד אקוסטי
בקרת רעש במבנים חשובה מאוד לשם שמירה על בריאותם ואיכות חייהם שלי דיירי המבנה. התקינה מפרטת את הדרישות לבידוד מרעש, כשהכוונה להגן על אזורים מאוכלסים מפני מפגעי רעש תוך הקטנתם לעוצמה הנדרשת. במקרה של קירות הבנויים מבלוקים, הבידוד האקוסטי עומד בייחס ישיר למסה של הקיר החוצץ בין מקור הרעש לפנים הבית או בין חדרי הבית. ככל שהמסה גדולה יותר כך הבידוד האקוסטי גבוהה יותר. ההתנגדות האקוסטית (dB) במוצרי בלוקל-רביד גובהה בהרבה מבלוקים אחרים הקיימים בשוק.

לקריאה נוספת בנושא בידוד אקוסטי לחצו כאן.

חדש מבית בלוקל-רביד הבלוק האקוסטי – dBlockal המאפשר התנגדות של כ – 55 dB הגבוהה ביותר בארץ.

לצפייה בנתוני dBlockal לחצו כאן 


איכות ותקינה
מוצרי הבנייה של בלוקל-רביד נמצאים בפיקוח מלא של מכון התקנים הישראלי ומוכרים שם כבלוקים המובילים באיכותם מבין יצרני הבלוקים בישראל. צוות העובדים במפעל תורם מנסיונו רב השנים לשיפור וקידום התקינה הישראלית בתחומים רבים.
מוצרי בלוקל-רביד קיבלו ממכון התקנים ומוגפים מקצועיים נוספים תעודות והתרים רבים ובהם:


לצפייה בתעודות תווי התקן ובתעודות הבדיקה של מוצרי בלוקל-רביד לחצו כאן

לבקשתכם צרפנו מאמר קצר בו מוסברים מונחי יסוד בתקניה הישראלי בהם: מהו תקן ישראלי רגיל ומהו תקן ישראלי רשמי, מתי חובה לעמוד בדרישות תקן ספציפי, מהו הקשר בין התקנים לחוק מכר דירות, מהו היתר לסימון בתו תקן, מהי תעודת בדיקה בדבר התאמה לתקן  ובנוסף פרוט תקנים ישראליים הנוגעים לקירות בלוקים ולבלוקי בנייה.

לצפייה במאמר לחצו כאן.


מעוניינים ללמוד עוד? מחפשים עוד מידע מקצועי? – כנסו לכאן

מחלקת השירות לאדריכלים, מהנדסים ומפקחים תשמח לענות על כל שאלה גם במייל: architects@ravid.org.il, בטלפון:04-6787888 או בצור קשר באתר